Acımasız Galaksi ve Ağlayan kara delikler.

        O sabah gazetenin gelmeyişini garipseyen ve kuponu kaçırdığına ise bir hayli üzülen Dante, bir hışımla küçük evinin kapısını açarak kendini balkonuna atmıştır.  Evi evrenin, en boş ve en gereksiz yerindedir. Fakat kendisine göre burası her zaman evrendeki en güzel ev olmakla kalmaz, hem de evrenin en iyi manzarasına sahiptir. Aslında gazetenin gelmemesine hiç şaşmamalı çünkü evi büyük bir kara deliğin biraz uzağında durmaktadır. Her ne kadar bununla övünüp dursa bile, kara deliğin zamanı yavaşlatıcı etkisi yüzünden, kendisi kahvesinden bir yudum aldığı sırada evrenin birçok yerinde günler, bazı yerlerinde ise saatler geçmektedir. İşe nasıl gidip geldiğinden bahsetmeyeceğim bile, çünkü işe gitmek için eski uzay mekiğine bindiğinde, haftasonu tatili tamamıyla bitmiş oluyor. Anlayacağınız senelik iznini yollarda harcıyor.

        Fakat o gün, evrenin birçok yerinde işlerin ters gittiği gayet açıktı. Gerçekten kötü bir gün geçiren Galaktik Gazete'nin sahibi Gazu, (ki kendisi aynı zamanda çok acımasız bir patrondur.) Dante'yi kovmaya karar vererek evine bir mektup yollamıştır. Kahvesinden birkaç yudum alarak, karadelik içinde moleküllerine ayrılan güneşleri ve biten milyarlarca hayatı izleyen Dante'nin keyfi, camına yapışan bir mektup ile bozuluverir. İşte buda kaderin bir cilvesidir ki, korsanlar tarafından, sırf atış talimi yapmak için yağmalanan posta mekiğinden kurtulan tek mektup (keza Dante'nin kovulma mektubuda bu mekiktedir.), havada süzülerek Dante'nin camına yapışabilmiştir.

        Bu olay o kadar da sık yaşanmamakla beraber, Dante bir hayli sinirlenerek hemen birkaç robotu mektubu almaları için dışarı yollamıştır. Robotlar mektubu getirdiklerinde, Dante onu açarak dikkatle okumaya başlar. Mektubun üzerinde yazanlar şunlardır;
############ Bay Dante! ############
Zavallı dedeniz geçirdiği bir kalp krizi sonucu nalları dikmiştir. 
Lütfen bir ay içinde merkez gezegene gelerek servete konunuz!
Aksi takdirde servete devlet konacaktır!
############ Bay Dante! ############

        Dante elindeki kahveyi yere atarak, bornozunu bile çıkarmadan, külüstür uzay aracına doğru koşar. İnanın bana, yüzündeki mutluluğu mart ayındaki kedilerde bile göremezsiniz! Arabasını çalıştırmayı birkaç kere dener, dedim ya "külüstür" ve sonunda başarır! Yıllardır bu evreni gözlerim, ama onu asla bu kadar hızlı sürerken görmemiştim. Gaza köküne kadar yüklenerek merkez gezegene doğru sürmeye başlar, artık yıllardır düşlediği parayı alması neredeyse bir an meselesidir. Parayla arasında duran tek şey ise, "mesafeler"...

         Merkez Şehir'i, uzaktan gözleri ile görmeye başlayan Dante, buranın görkemli görüntüsünün aslında büyük bir göz yanılgısı olduğunu bilen ender kişilerdendi. Zira biraz arkalara girdiniz mi, azıcık para ile herşeyi yapabilecek bir düzine adam bulabilirdiniz. Bu da yetmezmiş gibi, kokusu bin metre öteden bile duyulabilen çöp kamyonlarını hiç saymıyorum bile!

        Öhöm! Her ne ise! Dante arabasını belediye binasina park ederek, koşar adımlarla binaya girer. Öyle heyecanlıdır ki, arabasını çaldırma pahasına, kapısını bile kapamadan binaya doğru fırlayıverir. İçeri girer girmez hemencecik resepsiyona koşar ve oradaki adama; "Beyim! Hey beyim! Bakın! Burada bana para kaldığı yazıyor!" diye yüksek bir ses tonu ile seslenir. Adam elindeki kağıdı biraz inceledikten sonra, referans numarasını bilgisayara yazarak bilgileri doğrular. Dante'ye dönerek, "Efendim, dedenizden size tamı tamına 1 galaktik dolar kalmıştır! Güle güle harcayın!" diyerek, bir doları Dante'ye uzatır. Dante sinirlenerek "Böyle iş mi olurmuş canım? Nasıl olurda büyük büyük dedem bana bir dolarcık bırakır! Belli ki, siz içinden biraz almışsınız!" diye sitem eder. Adam ise sakin bir ses tonu ile; "Efendim! Burada yazana göre dedenizin, IQ seviyenizin yetersizliğinden dolayı, eğer parayı alır iseniz onunla yapacağınız her işi batıracağınızı söylediği yazıyor!" Der.

        Parayı parçalayarak yere atan Dante, bornozu ile dışarı çıkar. Öyle üzülmüştür ki, arabası neredeyse aklından uçup gitmiştir. Belediye binasının merdivenlerinde otururken, ne kadar acınası ve kimsesiz olduğunu düşünür. Tam bu sırada, kader ona yine süpriz yapar ve sağnak yağmur başlar. Islanmaya başlayan Dante'nin aklına hemen arabası gelir, fakat arabasını bıraktığı yerde bulması için çok geçtir. Biliyorsunuz ki burası kocaman bir şehir. Ne kadar eski olursa olsun, bir araba daima para edebilir. Bir gün için yeterince darbe yemiş olan Dante, arkasına yaslanarak,  durmadan yağan yağmurun üzerinden akıp gitmesine izin vermeye karar verir.

        Artık, ne eve gitmek için otobüse verecek parası, ne de üzerine giyecek kuru bir şeyi bulunan Dante, sanki hareketleri onu yeterince deli göstermiyormuş gibi, bundan sonraki hayatında bornozu ile yaşamak zorundadır.

Galaktik Gazete - Sabah eki
Yazan: Dante Superpower.

Facebook'ta Paylaş Sıradaki Bölüm: 2 - Evrendeki en iyi Hip-Hop Sanatçısı!