Blues Gezegeni!

        Merhaba!  Bugün Blues gezegenindeyim. Buradaki amacım Cazcı Kardeş'lere imza attırıp, onlara bir albüm yaptırabilmek. Fakat bana kazık atacaklarının farkındayım tabiki de. Bu yüzden yanımda son teknoloji ekipmanlar ile geldim. Onlar konserlerini verirken, ben de onları kaydedebileceğim. Fakat önce onları bulmalıyım.

        Önce gezegenin en kötü yeri olan ve evsizlerin yaşadığı sokaklardan yavaşça geçiyorum, sürekli etrafa bakıyorum ki birileri benim paramı çalmasın ya da cesedimi olay bir şekilde bulmasınlar diye. Daha sonra üzerinde "Blues Street" yazan bir tabela görüyorum. Hemen oraya doğru hızlıca yürümeye başlıyorum ve kulağıma muhteşem sesler dolmaya başlıyor.

        Biraz yürüdükten ve sağa sola sorduktan sonra, nerede çaldıklarını öğreniyorum. Onlara bir kayıt yaptırabilirsem, stüdyoda biraz remix'ledikten sonra, tüm evrende müthiş bir satış yapabilirler. Hemen yanımdan bir cadillac geçiyor. En az 100 bin yıllık bir araba. Hayranlıkla izliyorum, sanki bir araba değil de sanat eseri gibi!

        Daha sonra her tarafı ışıklarla dolu bir sokağa geliyorum. Bir barın içinden gelen seslerden, içeride çaldıklarını anlayabiliyorum. Kapıyı açarak içeri girdiğimde o ikisini hemencecik görebiliyorum, şarkıları biter bitmez onları masama çağırıyorum. Yavaşça yaklaşıp, oturuyorlar. Birer sigara yakıp bana bakıyorlar.

"Beyler, biraz para ister misiniz?"
"Burada ne kadar paradan bahsediyorsun?"
"3 milyon Galaktik dolar." Çantayı masanın üstüne koyup açıyor ve onlara doğru çeviriyorum. Elwood elini çantaya atıyor, elinin üstüne hafifçe bir tokat atarak çantayı kapıyorum. Bu parayı almak için beyler... Oraya çıkıp şarkı söylemeniz gerekiyor. Ben tüm gecenin şarkılarını kaydedeceğim, sizde bu parayı alacaksınız.
"Çıkışta burada olsan iyi olur." diyor Elwood ve uzaklaşıyorlar.

        O gece sabaha dek, yaklaşık 27 şarkı kaydediyorum. Buradan en az 3 albüm çıkacağını biliyorum ve bayağı bir rahatlıyorum. Gecenin sonunda, sabaha karşı beşte - Güneş doğarken ve sabahın ışıkları camlardan içeri doğru süzülüp, havadaki tozu ve sigara dumanınını gösterirken.-  yanıma doğru yaklaşan Cazcı Kardeşlere paralarını veriyorum. Beraber el sıkışıyoruz ve bunun sorunsuz bir alışveriş olduğuna seviniyorum. Sadece ilk albümden onlara verdiğim paranın üç katını kazanacağım. Tabi prodüksüyon ve dağıtım masraflarını çıkınca elime yaklaşık üç milyon dolar kar kalacak ama olsun.

        Bir an önce gemime atlayarak evime gidiyorum. Derin bir uyku çekip, kayıtları plak şirketime görütüyorum. Orada ilk albüm çalışmalarına başlıyoruz. Cebimdeki son para olan 4 milyon doları da bu albümü bastırmak ve dağıtmak için harcıyorum. Gigi ve Dj Mayorka, bu albümün harika olması için canla başla çalışıyor... Sonuçları bir dahaki ekte alacaksınız, çünkü albüm piyasaya yeni çıkacak. Ayrıca bir süre boyunca, sabah ekimiz ile albümü bedavaya alabilirsiniz!

Dante Superpower
Muhteşem sabah ekiniz!

 

Facebook'ta Paylaş Başka Bölüm Yok