Müthiş Gezegen Kinguina!

        Bundan yaklaşık on bin yıl önce, İce İce Baby şarkısı ile dans ederek, Elvis'e bile ilham olan küçük Penguen'ler, kendilerinden birkaç kat daha büyük ve zeki olan insan ırkının zulmünden kaçabilmek için evrimleşmeye başlamış ve kutup ayılarının soyu tükenirken, onlar bu saçma sapan gezegenden kaçabilmenin yolunu bulmuşlardır. Fakat bu hiçte kolay olmamıştır.

        İnsanlar kutupları mahvederken, onlar yeniden yapılanma içine girerek fokları kovalayan kutup ayılarından çok daha zeki varlıklar olduklarını kanıtlamışlardır. Her yıl, uzun yürüyüşler yapmaları, insanlar tarafından yiyecek bulmak için sanılsada; onlar yerin altında derin tüneller kazarak tüm dünyayı çepeçevre sarmışlardır. Bunun bir sonucu olarakta, yazın en sıcak yerlerde bile yaşayabilir hale gelmişlerdir.

        Zaman zaman yer altından çıkan penguenler görüldüğü rapor edilsede, hiçbir bilim insanı bunu ciddiye almamıştır. Bu, filme çekilen bir koca ayak kadar şehir efsanesi kalmıştır. Tamamen evrimleşmeleri ve Kinguin olmaları yaklaşık bin yıl kadar sürmüştür. Bu süre içinde insanoğlu, bir adamın izinden giderek tüm evreni kolonileştirmeye başlamıştır.

        Evrimlerini tamamladıktan sonra Kinguin'ler, artık insanların eğlence malzemesi olmak istemediklerini belirtmiş ve bundan sonraki hiçbir belgeselde yer almamışlardır. Bunu takip eden yıllarda, kutuplarda insanlara karşı saldırılar yapılmaya başlanmış ve bir sürü kargaşa çıkmıştır. Bir adam vardır ki, onlarla konuşup yaşayabilen tek kişidir. Bu adamı elçileri seçerek, insan dilini öğrenmiş ve onun aracılığı ile insanlıkla bağlantı kurmuşlardır. Kimileri Kinguin'lerin, zavallı adamın zihnini ele geçirdiğinden de bahseder.

        Daha sonra anlaşılmıştır ki, kutup bölgesinde yaşayan insanların, barınmak için yaptıkları iglolar aslında ilk olarak penguenler tarafından bulunmuştur. Kutup bölgesindeki insanların soyları ise penguenlere kadar dayanmaktadır. Kinguin'ler tüm bu bulguları toplayarak, tüm Dünyanın aslında onların evi olduğunu savunmuş ve insanları dünyadan atmaya çalışmışlardır.

        Dünyanın her yerinde insanlara karşı saldırılar giderek artmaya devam ederken, Kinguin'ler dünyanın dönüş yönünün tersine koşarak, dünyayı durdurmayı başarmıştır. Bu sayede dünyanın bir yarısı tamamen buzul olmuştur. Kinguin'lerin yaşam alanı artık dünyanın yarısını kaplamıştır. Bu gelişmeyle beraber dünyalılar, Kinguin'lerle beraber bir masaya oturmak gerektiğini kabul etmiş ve anlaşma çalışmaları başlamıştır.

        10 yıl süren müzakereler sonunda, tüm Kinguin'lerin yeniden koşarak dünyayı döndürmesine ve ünlü buz gezegeni olan Buz Devi'nin adının Kinguina olarak değiştirilmesine,  tüm Kinguin'lerin oraya taşınmasına karar verilmiştir. Ayrıca Kinguin'ler, bu gezegene inen insanları asla affetmeyeceklerini ve ortadan kaldıracaklarını kesin olarak belirtmiştir. Sorunun barış ile çözülmesinden herkes kadar ben de memnun oldum. Tabi bu olaylar ben doğmadan yüz yıllar önce olsa da, sonuçta barışla çözülmüş öyle değil mi? =) Ve bir tavsiye! O gezegene asla gitmeyin! Tabi aptal değilseniz.

Dante Superpower
Muhteşem Sabah Ekiniz!

Facebook'ta Paylaş Sıradaki Bölüm: 6 - Vahşi Gezegen Yars - Bölüm 2 (Kinguin'lerin sakladığı sır)