Pingu Yourself!

Bu sabah ekimizde sizlere muhteşem bir hikaye anlatacağım. Ya size tüm evrenin endüstriel metal, gitar çalanın bir penguen ve davula vuranında bir kedicik olduğunu söylersem? Ne saçma olurdu değil mi?

Evren bir penguenin etrafında dönüyor mu bilinmez, ama evrende yüzen bir kedi olduğuna eminim. Bu cezalandırıcı kedi, minik patileri ile hepimizi cezalandırmaktadır. Dahası unutmayın ki evren sonsuz bir denizdir ve orada yüzmek gerçekten çok zordur. Güneş fırtınaları ve buz tutmuş gök taşlarından kurtulmak marifet ister. Bu yüzden de size evrenin ilk yolcu gemisini anlatacağım. Adı, Kitanik idi. Bu gemi asla bozulmayacağına ve her şartta geri dönebileceğine inanılarak inşa edildi.

Bundan yaklaşık on bin yıl önce, bu kocaman gemi dünyanın hemen üzerindeki bir uydudan ilk müşterilerini alarak ufka doğru yol almaya başladı. Dünya adlı yeşil kayadan, vahşi gezegen Yars'ın yakınlarındaki buz tutmuş bir gezegen olan Kinguina'ya doğru yola çıkmışlardı. Herkes başına geleceklerden habersiz yiyip içiyordu, acımasızca dans ediyordu. Bir yıl böyle yaşadıktan sonra, yolculuk beklenenden uzun sürdüğü için birinci sınıftaki zenginler, ikinci sınıftaki kokuşmuş insanlar ile aynı sofraya oturmak zorunda kaldılar, çünkü zenginler gereğinden fazla yiyerek oldukça şişmişlerdi.

Günlerce aynı sofrada yemek yedikten sonra aralarında kimin daha çok yediğine dair bir münakaşa çıktı ve Jack isimli yağız bir delikanlı ortaya çıkarak ilk isyanı başlattı. Fakir insanlar artık yiyeceklerini kendilerinden çok daha fazla yemek yiyen zenginlerle paylaşmak istemiyorlardı. Jack ayaklanması ismi verilen bu isyandan sonra geminin kontrolünü devralaralmayı başardılar. Günler geçtikte az yiyecek verilen ve tutsak konumuna düşen zenginler zayıflamaya başladılar. Jack bu olayı büyük bir tehdit olarak görerek tüm zenginlerin kesilerek derin dondurucuda saklanmasını emretti. Zenginler arasından son kesilecek kadının ismi Rose idi, Jack bu kadının kesilişini görmeye gittiği sırada Rose hepsini lanetledi. Jack bunu asla ciddiye almayarak Rose'a hiç acımadı.

Aylar kedi köpek gibi birbirlerini kovalarken fakir insanlar amansız bir hastalığa yakalanmıştı; Obezite. Kesilen insanlarla birlikte yiyecekleri oldukça fazla olduğu için herkes fazla fazla yemeye başlamıştı. Kimse durmak bilmiyordu, hatta artık sofradan bile kalkmıyorlardı. - Elbette acil ihtiyaçları dışında- Durmadan yedikleri bu süre boyunca tam Kinguina'ya varmalarına bir ay kala yiyecek stoklarının hepsini bitirdiler. Sayıları oldukça fazla olduğu için aralarından bazı insanları keserek Kinguina'ya kadar varabildiler.

Kinguina'ya vardıklarında kimsenin sofradan kalkacak hali yoktu, ama Jack yerde yuvarlanarak kokpite varmayı başardı. Gemiye Kinguina gezegenine inmesini emretti. Amaçları sadece Kinguina'yı uzaktan izlemek olan bu insanlar şimdi orada koloni kurmak zorundalardı, çünkü yemek bulabilecekleri tek yer buz gezegeninin yüzeyiydi. Fakat orada oldukça vahşi bir hayvan türü yaşıyordu, Kinguenler! Bunlar oldukça keskin pençelere ve dişlere sahip vahşi yaratıklardı, önlerine atılan bir çelik levhayı yedikleri bile kaydedilmişti.

Gemi Kinguina'ya iniş yaptığında Jack yerde topaç gibi yuvarlanarak geminin kapılarını açtı. Herkes gemiden yuvarlanarak indi, Kinguinler şaşkınca onları izledi. Tüm bu insanlar savunmasız hayvanlar gibiydiler. Kinguinlere gülümsediler ve merhaba dediler, fakat yapabilecekleri hiçbir şey yoktu. Parçalanmaları ve sindirilmeleri çok uzun sürmedi ve asla bozulmaz denen güzelim Kitanik bu ilkel yaratıkların ellerine kaldı. Yine de geminin her şartta çalışabileceği ve asla bozulmayacağı da kanıtlanmış oldu. Bu olay gezegenler arası gemilerin satışlarına inanılmaz bir katkı yaparak ShipCo firmasını oldukça mutlu etti. 

Tuvaletinizde beni okuduğunuz için teşekkür ederim! İnanılmaz sabah ekinden herkese iyi günler!

Yazan;
Dante Superpower
Ve muhteşem sabah eki!