Pingu Yourself!

Ha! Ha! Ha! Vahşi gezgen Yars'ın ikinci bölümünü bekliyordunuz değil mi? Onu, başka bir sabaha bırakmayı tercih ederim. Çünkü size daha güzel bir hikaye anlatacağım. Ya size tüm evrenin endüstriel metal. Gitar çalanın bir penguen ve davula vuranında bir kedicik olduğunu söylersem? Ne saçma olurdu değil mi?

Evren bir penguenin etrafında dönüyor mu bilinmez, ama evrende yüzen bir kedi olduğuna eminim. Bu cezalandırıcı kedi, minik patileri ile hepimizi cezalandırmaktadır. Dahası unutmayın ki evren sonsuz bir denizdir ve orada yüzmek gerçekten çok zordur. Güneş fırtınaları ve buz tutmuş gök taşlarından kurtulmak marifet ister. Bu yüzden de size evrenin ilk yolcu gemisini anlatacağım. Adı, Kitanik idi. Bu gemi asla bozulmayacağına ve her şartta geri dönebileceğine inanılarak inşa edildi.

Bundan yaklaşık on bin yıl önce, bu kocaman gemi dünyanın hemen üzerindeki bir uydudan ilk müşterilerini alarak ufka doğru yol almaya başladı. Dünya adlı yeşil kayadan, vahşi gezegen Yars'ın yakınlarında buz tutmuş bir gezegen olan Kinguina'ya doğru yola çıkmışlardı. Herkes başına geleceklerden habersiz yiyip içiyordu, acımasızca dans ediyordu. Bir yıl böyle yaşadıktan sonra, yolculuk beklenenden uzun sürdüğü için birinci sınıftaki zenginler, ikinci sınıftaki kokuşmuş insanlar ile aynı sofraya oturmak zorunda kaldılar, çünkü birinci sınıftakiler gereğinden fazla yiyerek oldukça şişmişlerdi. Dahası, artık geri dönmek imkansız hale gelmişti. Ancak Kinguina gezegenine gidecek kadar yemekleri kalmıştı.

Dolayısıyla amaçları sadece Kinguina'yı uzaktan izlemek olan bu insanlar şimdi orada koloni kurmak zorunda kalmışlardı, çünkü yemek bulabilecekleri tek yer buz gezegeninin yüzeyiydi. Fakat orada oldukça vahşi bir hayvan türü yaşıyordu, Kinguenler! Penguenler (Kuş gibi olan ama uçamayan kadim yaratıklar) on binlerce yıl insanlara zulüm edip öldürdükten sonra insan etinden aldıkları protein sayesinde evrim geçirmiş ve kendilerine ait bir gezegene taşınmaya karar vermişlerdi, bu gezegenin adı da Kinguina idi. 

Neyse ki Kinguina'ya ulaşana kadar birinci sınıftaki zenginler ikinci sınıftaki kokuşmuş insanların yemeklerini yiyip bitirdiler ve ikinci sınıftaki kokuşmuş insanlar da önce birinci sınıftaki zenginleri, sonra da birbirlerini öldürüp yediler. Gemi otomatik pilota alındığı için Kinguina'ya iniş yapabildi ve asla bozulmaz denen güzelim Kitanik bu ilkel yaratıkların ellerine kaldı. Yine de geminin her şartta çalışabileceği ve asla bozulmayacağı da kanıtlanmış oldu. Bu olay gezegenler arası gemilerin satışlarına inanılmaz bir katkı yaparak ShipCo firmasını oldukça mutlu etti. 

Tuvaletinizde beni okuduğunuz için teşekkür ederim! İnanılmaz sabah ekinden herkese iyi günler!

Yazan;
Dante Superpower
Ve muhteşem sabah eki!

Facebook'ta Paylaş Sıradaki Bölüm: 5 - Müthiş Gezegen Kinguina!